Wolni Razem – to znaczy kto?

 

“Wolni Razem, to grupa kilkorga przyjaciół, których połączył kryzys psychiczny, wszystko po to aby odkrywać od nowa sens i piękno życia.

Wolni Razem czy Razem Wolni, ta nazwa zawiera w sobie kilka znaczeń (wolność, wolno, wolna wola, dzielnica Wola gdzie powstała grupa, razem bo chcemy być razem)”.

>> Przekaż dowolną kwotę, by ufundować roczne szkolenie z pozyskiwania funduszy: www.zrzutka.pl/stypendiumrozwoju <<

“Spotykamy się regularnie w Warszawie. Łączy nas kilka zrealizowanych projektów na rzecz samopomocy osobom z trudnościami emocjonalnymi; 4 posadzone drzewa wolności i zdrowia psychicznego, przeprowadzenie w 10 ośrodkach w Warszawie warsztatów z diagnozy talentów. Zorganizowaliśmy warsztaty dietetyczne, ruchu. Organizowaliśmy otwarte spotkania dotyczące zdrowia psychicznego. Wspólnie z pracownią Cotopaxi nakręciliśmy film o Wolnych Razem.

Nieżyjąca już Agnieszka zainicjowała spotkania literackie. Są też spotkania filmowe, plastyczne. Istotą Wolnych Razem jest dobrowolność udziału, jesteśmy dla siebie, wspieramy, pomagamy innym. Każdy z nas osobno pomimo zmagania z własnymi trudnościami angażuje się społecznie, wolontariat w środowiskowym domu samopomocy na Ochocie, edukacja emocjonalna na uczelniach wyższych dla studentów i pracowników, kulturalnie, teatr Opera Buffo, film, twórczość plastyczna i literacka, związki artystów”.